Drganie

Wzajemna Grupa Wsparcia Muzycznego

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2010-11-03 21:36:48

Kris

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-31
Posty: 5
Punktów :   

Last.fm

Wiem, że dużo piszę, ale wszystko byleby projektu z ekonomiki nie robić .
Czy ktoś zna stronkę last.fm? Ja ostatnio reaktywowałem swój profil, możnaby grupę "Drganie" zrobić...

A jak ktoś nie zna, to spieszę wyjaśnić...
Portal last.fm umożliwia chwalenie się tym czego sie słucha. Odbywa się to poprzez tzw. scrobbling. A działa tak, że zakładamy profil, wpisujemy coś tam o sobie (czyli standardowe i odruchowe postępowanie znane z facebooków i innych) i ściągamy programik (na samej dole w prawej kolumnie "pobierz scrobbler last.fm"). Instalujemy, synchronizujemy z odtwarzaczem (działa na pewno z windows media playerką, winampem i foobarem (działa też z foo w wersji 1.1, mimo, że nie ma tego w specyfikacji)) i już.

Odtwarzacz wysyła dane o tym czego sobie słuchamy do scrobblera, a ten do serwisu. Możemy oznaczać utwory jako ulubione. Po jakimś czasie tworzą się ciekawe statystyki, a serwis poleca muzykę podobną do tej której słuchaliśmy (na podstawie upodobań innych użytkowników).

Jak się okazało, to polecanie jest niezłe- nie korzystałem z serwisu przez jakies dwa lata, więc nie miał danych że słuchałem Leniwca i T.Love, a właśnie te dwie kapele mi aktualnie poleca jako mogące mnie zainteresować...

Można też tworzyć grupy, czasem widuję na forach w podpisach użytkowników takie paski ze statystykami z last.fm, ale do tej opcji jeszcze się nie dogrzebałem :S.

Idea ogólnie zbliżona do tematyki forum- dzielenie się gustami muzycznymi...

Offline

 

#2 2010-11-21 01:23:42

Sheldon

Administrator

Zarejestrowany: 2010-10-05
Posty: 21
Punktów :   

Re: Last.fm

Bardzo fajna i trafna propozycja Jak będę miał chwilę, spojrzę na to swoim okiem i postaram się założyć profil naszego fora- możliwe że zrobimy własne radio było by śmiesznie, ale najpierw muszę wymienić zasilacz bo istne dysko mi robi na ścianie ( łuna) .

Dobra robota Kris!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.outsiders.pun.pl www.dragonpbfball.pun.pl www.gdynia1dlo.pun.pl www.privs-metin2.pun.pl www.fifaturki.pun.pl